تبلیغ در بیلبورد و انواع سازه های تبلیغاتی شهری

 

تبلیغ در بیلبورد

 

 

بیلبورد ها شامل تابلوهای بزرگ تبلیغاتی که برای رویت از فواصل دور (معمولا بیش از 20 متر) طراحی شده اند. این نوع از رسانه محیطی معمولا در خیابان ها - میدان ها - تقاطع ها و بزرگراه ها که مسیر تردد وسایل نقلیه هستند نصب میشود و گاه بسته به نوع خلاقیت صاحبان آگهی یا شرکت های تبلیغاتی اجرا کننده تبلیغات آنها از قالب های یکنواخت خود خارج شده و با جذابیت های بصری آمیخته می شود. بیلبورد در مقایسه با قیمت تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و کم اثر بودن تبلیغات در رسانه‌های چاپی می‌تواند با هزینه کمتر، بیشترین تعداد مخاطب را جلب کند.برای شرکت‌های کوچک که قادر به پرداخت هزینه تبلیغات تلویزیونی نیستند، بسیار مفید‌ است.صاحبان این نوع تبلیغات دنبال مشتری نمی‌گردند بلکه این مشتریان هستند که آنها را می‌ یابد ماندگاری و اثر گذاری طولانی در ذهن مخاطب انواع پیام های فرهنگی ، تجاری ، اجتماعی و سیاسی بر روی آن قابل اکران می باشد.قابل رویت در فواصل دور برند را معرفی می کند و فروش محصولات را بالا می برد.افزایش آگاهی مردم نسبت به ورود کالاهای جدید به بازار.

 تبلیغ در استرابورد

 

 

این سازه  نوعی استند ایستاده تبلیغاتی است.این سازه میتواند به دو صورت با نور و یا بدون نور ساخته شود.به دلیل نیاز به تعداد کم پرژکتور، میتواند از سیستم نور پردازی خورشیدی نیز استفاده کند که خود باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد.این نوع سازه محیطی ملاک انتخاب توسط صاحبان کالا و شرکت های خدماتی میباشدیکی از مزیت ها و برتری های سازه های استرابورد این است که به واسطه ابعاد کوچک آن در فضاهایی که بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی بزرگ همچون پل های عابر پیاده و پل های روگذر سواره رو وجود ندارد، قابل نصب هستند.با توجه به زیاد شدن بیش از اندازه تعرفه اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی در شهر های بزرگ ناخودآگاه مزیت ویژه ای برای اجاره استرابورد ها بوجود می آید و آن پایین بودن قیمت اجاره استرابوردها است. مزیت دیگری که باعث برتری استرابوردها شده زاویه دید پایین و برابر با نگاه راننده است. زیاد بودن تعداد این سازه ها در خیابان ها و تکرار طرح های تبلیغاتی در خیابان ها و محلات مختلف نیز از برتری های این نوع سازه ها میباشد

تبلیغ در عرشه پلهای عابر پیاده و سواره

 

 

 

 ویژگی های تبلیغ در عرشه پل های عابر و سواره به صورت زیر می‌باشد:

زیباسازی و ایجاد تنوع بصری در محیط شهری، جذابیت خاص را در صنعت تبلبغات ایجاد کرده است.محصولات و برند مورد نظر را به مخاطب عام معرفی نماید. هزینه نسبتا پایین این نوع تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات محیطی تعرفه تبلیغات پل عابر پیاده نسبت به بیلبورد های تبلیغاتی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است به دلیل اینکه ساخت بعضی از پل ها شخصی است و صرفا مخصوص شهرداری نیست. پل های هوایی و پل های عابر پیاده به دلیل اینکه در معابر اصلی شهر و مکان های پر تردد نصب می‌گردد و توسط افراد مختلفی در سطح شهر دیده می‌شود تاثیر بسزایی در فروش کالا یا محصولات صاحب اگهی خواهد داشت.

 

   تبلیغ در پنل‌های شیشه ای یا CLB   

 

 

پنل های شیشه ای مدرن یا سی ال بی  همچون برادران بزرگتر خود یعنی بیلبوردها از رسانه‌های مهم و تاثیر گذار محیطی محسوب می‌شوند. پنل‌های شیشه‌ای با قابلیت رویت‌پذیری فوق‌العاده برای هر دو مخاطب پیاده و سواره و امکان گنجاندن جزییات نوشتاری بیشتر نسبت به دیگر رسانه‌های محیطی، از موثر‌ترین و کارآمد‌ترین ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی جدید در محورهای داخلی شهری شناخته می‌شوند. امکان نورپردازی در شب یکی از مهمترین مزایای سازه‌های سی ال بی می‌باشد. در تبلیغات از نوع سی.ال.بی امکان شفاف دیده شدن هر دوی تصویر و متن برای مخاطبان سواره همچون صاحبان وسایل نقلیه و نیز مخاطبان پیاده وجود دارد.این پنل‌های شیشه‌ایِ مدرن قابلیت گنجاندن متون بیشتری را به علت نزدیک بودن به مخاطب نسبت به سایر  بیلبوردها، سازه‌های روی پل و دیگر ابزارهای تبلیغات محیطی دارند.